Банківська помилка НЕ на вашу користь. Як Приватбанк обманює людей під час війни

Приватбанк украв у мене гроші. Як це сталося? Далі у статті…

В один чарівний день, плануючи зробити оплату, я зайшов у додаток Приват 24 і виявив там дивну інформацію – на карті, яка не має кредитного ліміту (віртуальна гривнева), виник борг у -1372 грн. Я почав намагатися дізнаватися, звідки цей борг, у чаті на сайті банку. Зрештою мені сказали

Звичайно ніякого рішення до мене не прийшло, я пішов уточнювати в цей же Приват24. Там отримав відповідь:

І все б нічого, якби не одне “але”:

Звернути увагу тут варто на дві речі – перша полягає в тому, що при (мабуть) нульовому балансі, я цілком міг на НЕ КРЕДИТНІЙ карті робити покупки на Ебей. Вводячи НЕ КРЕДИТНУ карту в…мінус? Друга – це оплата від 23:48. Я закинув із кредитної картки на звичайну віртуальну гривневу (яка для оплат у мережі) 2645 грн. Приват24 показував мені, що якихось пару гривень на карті у мене є, отже я докинув суму, що бракує. Прорахувався через копійки курсу і виявилося, що грошей замало. Через пару хвилин я закинув ще 2 грн. і платіж пройшов. Якщо вірити операціям банку, то знову ж таки платіж на 2649 грн у мене пройшов при балансі на карті в 1276 грн. Ті, хто користуються покупками на Ебей, знають, що Пейпал не зможе провести платіж, якщо хоча б 10 копійок не вистачає для оплати. Як тоді пройшов цей платіж? Загадка дірки!

Спроби спілкування з оператором не увінчалися успіхом, оператор розповідав мені, що гроші знаходяться на якомусь диджитал рахунку, і що коли платіж проходить з нього, списуються гроші. На мої спроби дізнатися, де саме і коли трапився цей мінус, банк мені не дає чіткої інформації. Кажуть мовляв “а ось там у вас…був мінус ще в квітні”…і складається таке відчуття, що цей самий мінус був внесений в мій рахунок заднім числом, тому що я не володію на карті тими сумами, щоб не розуміти чітко, які гроші я маю в наявності на сьогоднішній день. На віртуальній карті суми рідко перевищували чотириразові значення (з тим, що мінімальна зарплатня в Україні 6500 грн, це не так багато, щоб було складно відстежити ходіння коштів).

На моє головне питання – чи Пейпал може приймати оплати з мінусового балансу банк не може дати чіткої відповіді. Нині у мене на рахунку близько 500 грн. За логікою оператора банку я можу провести оплату товару вартістю 2000 грн і в мене просто, у Приват 24, на карті висітиме “мінус”, але для мене це чомусь так не працює.

І, знову ж таки, раніше у мене не було мінусового балансу. Коли мені потрібно було щось сплатити, я перевіряв суму коштів, що залишилися, докидав з кредитної картки (як варіант) гроші і оплачував річ. Якщо уявити, що у мене на карті був мінус у 1370 грн, то я навряд чи став би закидати рівно 2645 які мені були потрібні для оплати. І я раніше уточнив у Привата, в чому його проблема. Але немає. Значить, на момент 15 травня все було в нормі.

Якщо почитати новини, то 16 травня у ПриватБанку стався збій. Як мені пояснив так званий “безіменний оператор”, збій стався “не з тим”, тому він не міг бути причиною. І все ж…якщо вбити відповідний запит в Google, він видасть приклади схожих ситуацій:

Якщо перейти за посиланнями, ми почуємо такі історії:

Як бачимо, ситуація відбувається рік у рік, і вирішення проблеми немає, тому що банк просто на просто робить винним свого клієнта. Все це робиться називається модним словом “овердрафт”

Головна проблема цієї їх схеми з “овердрафтом” у тому, що 99% платежів зі своєї карти я проводжу через Пейпал. Гроші є на карті? Я оформляю оплату через Пейпал. Якщо оплата пройшла та гроші пішли до людини, Пейпал надсилає мені повідомлення, що гроші пішли. Людина пакує річ і відправляє її мені. Ніхто не відправляє посилки з цим вашим “овердрафтом-післяоплатою”, тому що в західному світі так бізнес не працює. Тобто апріорі у мене не могли після моєї будь-якої оплати гроші зависнути десь у хмарі.

Сьогодні під час розмови з оператором дізнався, що у цьому самому “овердрафті” у мене, виявляється, висять ще 2000 грн. Я питаю “у мене на рахунку 500. Я вірно розумію, що у мене карта може піти ще в -1500 грн? – на це оператор щось невиразне промимрив, що в теоооооорії може…

Що можна зробити?

Я не пропонуватиму тим, з ким банк так вчинив, якісь радикальні методи (хоча дуже хочеться, щоб відплата настала, але ж ми в цивілізованій країні? А значить у нас є робочий суд). Тому пропоную всім тим, хто потрапив на цю статтю, і з ним трапилася подібна проблема, відписатися у коментарях. Згодом можна буде подати колективний позов до суду щодо ситуації, яка має місце повторюватися протягом кількох років. Банк списує кошти з карт, які є кредитними, і навіть виставляє дурнем свого ж клієнта. Якщо хоча б в одному з випадків буде доведено провину банку, а я думаю, вона буде доведена не в одному випадку, банк зможе забути чарівне слово “овердрафт” і буде змушений виплатити компенсації всім тим, хто постраждав від його шахрайських схем. На жаль і те, що банк державний, не дає йому права обкрадати громадян своєї країни.

Я ж рекомендував би змінити свій банк на…ну, хоча б той самий Монобанк. Онлайн банкінг той самий, тільки без тарганів з незрозумілим зніманням грошей за операції, які ніхто мені не здатний пояснити.

Найкращий спосіб покарати банк-шахрай це перестати бути його частиною, і сподіваюся люди, які прочитали цю статтю, відмовляться від використання їхнього сервісу.


Ps суть моєї ситуації проста і зрозуміла (мені), але не зрозуміла банку. Полягає вона в тому, що був один загальний платіж двом різним продавцям за двома різними товарами. Один товар коштував 110.5 у.о., другий 42.87 у.о. У Приваті значиться, що спочатку була оплата на суму 4915.71, а потім повернена ця ж сума. У Пейпалі ж значиться, що було зроблено повернення 110.5 у.о., але 42.87 у.о. повернуті не були. І ось на ці 42.87 у.о. мене банк і обдурив. Що ще смішніше – сама операція була проведена 14 травня (оплата двох товарів). Списання суми (42.87 у.о. за товар, що вже було сплачено) відбулося 15 числа (логічно). А виписка із цього списання датується 13 числом. Завіса…


Upd від 20.05.2022

Через півтора дня мук і звернення до Пейпала, який заявив мені, що з їхнього боку була одна транзакція, а не дві в цьому спілкуванні

Банк вирішив уточнити, що, бачите, їм не підходить цей “tracing numbers” для перевірки транзакції, і…

…і потрібен якийсь ARN. Виникає закономірне питання – весь вчорашній день, коли ви мені конопатили мозок тим, що “всеправильно” і “недостатньо” було так складно сказати, що для підтвердження проведення транзакції в неповному (або повному, на вашу думку) вам потрібен якийсь номер ARN? Та й бог із ним. Пейпал повідомив, що цей номер може бути доступний після 14 днів з моменту транзакції, тобто в нашому випадку це приблизно 28 число. Відтак 28-29 числа буде ще одне звернення до Привату вже з цим самим ARN. Але є одне але”. Це одному мені так гріють душу слова офіційної особи банку, а точніше формулювання “Навіть без ARN ми бачимо операції по вашій карті і бачимо суму, яка фактично була зарахована на картку і також відображається для вас у виписці.”. Для мене ця зарозуміла відповідь звучить приблизно як “ми і так знаємо, що ми маємо рацію і косяків банківської системи з нашого боку немає. А ви куріть бамбук”.

Ок. Я готовий поставити все на червоне і гнути лінію, що Пейпал знає яку суму він повернув на картку. Все ж таки мова про міжнародну систему платежів, а не банк, який був віджатий державою. Наступний крок – відправка цього самого ARN для з’ясування обставин. З отриманням якого-небудь офіційного папірця, що підтверджує те, що на картку повернулася вся сума (ні), а не її частина. Якщо ні, то звернення до кіберполіції для перевірки операції та з’ясування, яким таким чином з мене було списано суму, яка привела мій рахунок у мінус. Якщо цей варіант не спрацює, то позов до суду. І так, для поржати…

Ось виписка, яку саппорт Привата пропонував мені відправити в Пейпал (якщо я вірно пам’ятаю хід розмови). Заднім числом (нагадаю, транзакція оплати була від 14 числа) і в “Деталі операції” значиться загадкове “Покупка”. Тобто інформацію з кабінету Пейпалу Приват не приймає, і сформований інвойс щодо повернення коштів з номерами транзакцій для Привату не є аргументом, а от Пейпалу має бути аргументом виписка з Привату, оформлена заднім числом і без будь-яких уточнень про призначення та одержувача платежу. Завіса ч.2

revolytion
Author: revolytion

Ломаю винилы - и никого кроме...(c)NzKz

Добавить комментарий